Van vrijdag 3 t/m zondag 5 juli kan je komen kamperen in Park Selwerd – tenminste, als je in Selwerd, Paddepoel of Tuinwijk woont. Heb je geen tent, geen campingmatrasje of slaapzak? Geen punt, we regelen het. Buurtcamping Park Selwerd biedt plek aan maximaal 15 tenten en 60 kampeerders. Je kunt ook overdag meedoen en ’s avonds in je eigen bed slapen.
Initiatiefnemer is Maartje ter Veen, ze woont in Selwerd en is ook als professional bij de wijk betrokken. In 2025 kon je haar op allerlei plekken in Selwerd en Paddepoel tegenkomen met thermoskannen koffie en thee. Om bij een bakkie in gesprek te gaan over Park Selwerd. “Best veel mensen hoopten op wat meer activiteiten in het park. Sommigen opperden een buurtcamping.”
Maartje ging op onderzoek uit hoe je zo’n tijdelijke camping organiseert en wat daarbij komt kijken. “Heel veel.” Ze ging ondertussen ook op zoek naar kampeerspullen, want iedereen moet kunnen meedoen. “De Speeltuincentrale gaat die uitlenen, heel tof.” De camping is bedoeld voor iedereen, daarom werken we met sponsoring en subsidie, kamperen kan daarom voor een kleine vergoeding, eten en drinken is daarbij inbegrepen. Hoeveel moeten we nog uitrekenen maar ik zet het op de website.”
Hangmatties
Het doel van de buurtcamping is ontmoeting, verbinding en in de natuur zijn. Op het moment van het interview is Maartje nog bezig met het activiteitenprogramma. Ze zoekt mensen uit de wijk die iets willen organiseren. “Een bewoner gaat een djembé-workshop geven”, weet ze al. “Iemand wil misschien een kubb-toernooi houden en we doen in elk geval een Parkbingo. En ik heb 36 hangmatten gescoord. Ik zie het voor me: hangmatties in de hangmat!”
Samen eten
Een van de belangrijkste zaken is al geregeld: het eten. “We mogen geen vuurtje stoken in het Park en ook niet barbecueën maar we kunnen wel samen eten. Dat verbindt. Bernlef gaat op zaterdagavond koken en kookclub Paddeboel verzorgt het avondeten op de vrijdag.” Voor ontbijt en lunch wordt gezorgd door de SPAR aan de Zonnelaan.
Help je mee?
Maartje zoekt nog vrijwilligers die activiteiten willen organiseren. Ze heeft ook nog een paar ‘campingbeheerders’ nodig, voor ieder dagdeel 1 persoon die samen met haar het aanspreekpunt is. “Campingbeheerders krijgen een vrijwilligersvergoeding.”
Wil je komen kamperen? Wil je vrijwilliger worden? Meld je aan op: www.parkselwerd.nl
Daar vind je ook alle informatie over Buurtcamping Park Selwerd.

