“Hier is van alles te doen voor de jeugd”

24 november 2025

Dat zegt jongerenwerker Giovanni. Net als Marleen, Marieke, Karlijn, Sanne, Charel, Miriam, Patrick, Risendly en Tope kom je hem tegen bij tal van activiteiten voor kinderen en jongeren in Selwerd. Zelf richt hij zich op de leeftijd 12+. “We zeggen: we kunnen wel van alles voor ze bedenken maar het is beter als ze dat zelf doen.”

Dus gaan de jongeren- en straathoekwerkers de straat op, vragen ‘wat vind je leuk?’ Daar komen activiteiten uit voort. De jeugdsoos bijvoorbeeld. “De ene donderdag in Sonde2000 en de andere in het Tuinpad. Met schilderen, koken, pingpong, gamen, huiswerkbegeleiding – van alles. In de groepsapp vertellen de kids wat ze willen. Op dinsdagmiddagen sta ik met de leden van het Buurtteam van WIJ op een pleintje in Selwerd. Voetballen, schilderen, doen spelletjes enzo, en een praatje maken met ouders. Om een spel te kunnen kopen hebben ze statiegeldflessen ingezameld in de wijk, zo leren ze dat dingen geld kosten en dat je een ergens moeite voor moet doen. Kinderen en jongeren kunnen die dag ook naar StudioT – die is ook op andere dagen open hoor. Daar leren ze  onder begeleiding teksten schrijven, beats maken en DJ-en maar kunnen ze ook tafeltennissen en lekker chillen. Woendags is het zaalvoetbal bij BSlim in de sporthal van Selwerd, dan heb je nog de Instuif in Paddepoel. “ Deze opsomming is nog lang niet compleet. Alle activiteiten per leeftijdsgroep staan op www. www.check050.nl.
 
 
Een goed leven
De kinderen en jongeren die de jongerenwerkers ontmoeten, hebben niet allemaal een fijne thuissituatie en sommigen hebben een rugzak met problemen. “Maar ze doen mee om gewoon een leuke gezellige middag of avond te hebben”, zegt Giovanni. Wie om allerlei redenen moeilijk heeft en kwetsbaar is, kan op extra aandacht van de jongerenwerkers rekenen. “We willen voor alle kinderen en jongeren een goed leven, een goede toekomst. Dus geven we aandacht, luisteren en praten met ze over hoe je de dingen anders kunt aanpakken.” Krijgt hij ze  zover dat ze hun mobieltje weg leggen? “Als er wat te doen is willen ze best meedoen maar je moet ze wel een beetje prikkelen.”
 
Soms krijgt hij een appje ‘tof dat je er voor me bent’.” Dan kan zijn dag niet meer stuk.
 
De activiteiten van WIJ zijn voor alle kinderen en jongeren in Selwerd, Paddepoel en Tuinwijk.
 

Meer uit de categorie: Nieuws