Bomen Berken- en Beukenlaan

10 september 2021

De gemeente gaat binnenkort 6 bomen kappen in de Berkenlaan. Er komen 12 nieuwe bomen voor in de plaats verspreid over de Berkenlaan en Beukenlaan.

Waarom bomen kappen?

De Berkenlaan en Beukenlaan krijgen een nieuwe inrichting. De 6 te kappen bomen zijn te kwetsbaar om ze te kunnen sparen tijdens en na de reconstructie. Ook bleek uit onderzoek dat ze niet kunnen worden verplant.

Waarom 12 nieuwe bomen?

Een jonge boom is nog klein. Daarom plant de gemeente er meer. Zo wordt op korte termijn al voor meer groen en meer schaduw gezorgd in de straat.

Planning

Maandag 13 september plaatst de gemeente borden nabij de te kappen bomen die parkeren op dinsdag 14 september verbieden in verband met de veiligheid en ten behoeve van de werkzaamheden. In de ochtend van dinsdag 14 september vanaf 8:00 uur worden de bomen gekapt. De werkzaamheden duren een halve dag. Daarna zijn de parkeerplaatsen weer beschikbaar.

De nieuwe bomen worden in het voorjaar van 2022 geplant, zodra de reconstructie van de straten is afgerond en het plantseizoen is begonnen.

Wilt u meer weten over de herinrichting van de Berkenlaan en Beukenlaan?
Ga dan naar www.sunnyselwerd.nl/berkbeuk/

Hebt u nog vragen?

Neem dan contact op met Marina Weessies van de Gemeente Groningen.
Telefoon: 14050
Email: marina.weessies@groningen.nl

Meer uit de categorie: Nieuws